Manželstvo asi sexu nepraje. Po troch rokoch manželstva totiž počet pohlavných stykov klesne na 20 percent predsvadobného maxima. Iba štyri z desiatich manželských dvojíc majú aj po svadbe naďalej uspokojivý erotický život. „Nanešťastie, aj keď môžete byť hlboko zamilovaný do niekoho a chcieť s ním stráviť zvyšok života, je tiež možné, že zo vzťahu s ním chcete niečo viac. Partner môže byť podporujúci, vtipný, inteligentný a milý, ale pokiaľ nie je inšpiráciou sebavedomia v posteli alebo nenapĺňa očakávania, sexuálny život s ním môže byť veľmi frustrujúci,“ tvrdí hovorca spoločnosti prevádzkujúci zoznamku pre mimomanželské pomery LovingLinks.co.uk.

 

Pátrate po svojom princovi? Zabudnite na internetové zoznamky, sociálne siete a mobily! Vyrazte do ulíc, začnite opäť žiť a pán Božský si vás čochvíľa nájde!

Láska ide cez…

Jesť sa musí, preto je veľmi pravdepodobné, že sa aj váš budúci partner pravidelne objavuje v najbližších potravinách alebo jedálni. Nemusíte chodiť na nákupy v najsexi minišatách, lesklých lodičkách s mejkapom ako na promócie. Stačí, ak budete na najbližšej prechádzke popri mrazených pochúťkach sebavedomé a otvorené novým zážitkom. Oblečte si obľúbené rifle, zvýraznite riasy maskarou a hlavne otvorte oči, aby ste náhodou neprehliadli svojho princa medzi regálmi s obľúbeným pivom!

Sex je pre každého človeka zdrojom veľmi príjemných pocitov.Skúsenosťami, rôznymi zážitkami a fantáziami sa stále obohacuje.

Erotické fantázie majú v sexuálnom živote veľmi dôležité miesto. V sexe, snáď viac než v akejkoľvek inej oblasti, sú predstavivosť a fantázia rovnako dôležité ako skutočnosť, možno ešte dôležitejšie.

Sú spomenuté rôzne situácie, v ktorých môžu obaja partneri použiť nebolestivé údery na vyjadrenie svojich pocitov alebo na zväčšenie vzrušenia pred súložou a počas nej. Spomínajú sa štyri spôsoby úderov: chrbtom ruky; mierne ohnutými prstami; päsťou; dlaňami. Tieto údery sú najúčinnejšie na pleciach, na hlave, v priestore medzi prsiami, na chrbte, bruchu a na bokoch.

Výber partnera je stále silne ovplyvnený evolúciou. Ženy si predovšetkým hľadajú druhov, na ktorých sa môžu spoľahnúť, preto je telesný vzhľad pre že­ny menej dôležitý ako osobné kvality. Ženám sa mužské telo páči pre to, čo reprezentuje – ochranu, silu a pokoj, nie ako sexuálny objekt.

Vek nie je pre ženu pri výbere partnera určujú­cim faktorom. Na rozdiel od mužov, ktorí si zvy­čajne vyhľadávajú mladšie partnerky (podvedome si uvedomujú, že staršia žena už nemusí byť plod­ná), ženy si vyberajú zo všetkých vekových skupín. Mladším ženám sa páčia starší muži, staršie ženy si hľadajú mladších mužov.

Veda získala v 19. storočí veľký význam a dala ľuďom nový pohľad na realitu,ktorú skúmala a analyzovala z rôznych uhlov pohľadu.Tak vznikli početné štúdie a diskusie o ľudskej prirodzenosti a o individuálnom a sociálnom správaní človeka. Sexualitu ako základná súčasť  každého jednotlivca tiež neunikla vedeckému skúmaniu. Na jednej strane sú tí, ktorí tvrdia, že ľudské sexuálne správanie je produktom evolúcie a závisí na dedičnosti. Zatiaľ čo na druhej strane sú tí, ktorí veria, že je to výsledok skúseností, vedomostí a učenia a že je vytvorené  sociálnym prostredím, výchovou a vzdelávaním.