Sex je pre každého človeka zdrojom veľmi príjemných pocitov.Skúsenosťami, rôznymi zážitkami a fantáziami sa stále obohacuje.

Erotické fantázie majú v sexuálnom živote veľmi dôležité miesto. V sexe, snáď viac než v akejkoľvek inej oblasti, sú predstavivosť a fantázia rovnako dôležité ako skutočnosť, možno ešte dôležitejšie.

Výber partnera je stále silne ovplyvnený evolúciou. Ženy si predovšetkým hľadajú druhov, na ktorých sa môžu spoľahnúť, preto je telesný vzhľad pre že­ny menej dôležitý ako osobné kvality. Ženám sa mužské telo páči pre to, čo reprezentuje – ochranu, silu a pokoj, nie ako sexuálny objekt.

Vek nie je pre ženu pri výbere partnera určujú­cim faktorom. Na rozdiel od mužov, ktorí si zvy­čajne vyhľadávajú mladšie partnerky (podvedome si uvedomujú, že staršia žena už nemusí byť plod­ná), ženy si vyberajú zo všetkých vekových skupín. Mladším ženám sa páčia starší muži, staršie ženy si hľadajú mladších mužov.

Či už sa vlastný pohlavný styk uskutoční alebo nie, privedú nakoniec boz­ky a maznanie muža k dotykom, hladkaniu a bozkávaniu ženiných prsní­kov, bradaviek a klitorisu, čo ju povzbudí k tomu, aby to isté aplikovala na miešok a penis muža. Maznanie, milostná hra (petting), pri ktorej sa po­užívajú prsty, má väčšiu hodnotu než len vedomie, že maznanie je roman­tické. Maznanie je podstatné pre vzostupnú špirálu sexuálneho vzrušenia nevyhnutného na uspokojivý pohlavný styk.

Nie ste spokojná so svojím sexuálnym životom? Myslíte, že váš sex už dávno nie je to čo bývalo? Pomoc je jednoduchá: Prefarbite sa na blond!Teraz sa asi viaceré z vás zarazili, no táto veta nepochádza z našich štúdií. Istý vedci totiž dokázali, že blondínky majú častejšie sex a väčšiu radosť zo života.

Predtým než upadnete do zúfalstva, prípadne sa rozhodnete utratiť ťažko zarobené peniaze na partnerskej terapii, skúste radšej navštíviť kaderníka. Na základe štúdie Nottingham Trent Univerzity, majú vraj práve blondínky lepší sexuálny život.

V spomínanej štúdii bolo dotazovaných 205 žien vo veku 25 až 66 rokov. Výsledkom bolo, že po zosvetlení vlasov u kaderníka boli dámy viditeľne sebavedomejšie. Vedúci študijného tímu, Dr. Mark Sergent, hovorí: „Prefarbené vlasy môžu pre mnohých pôsobiť umelo, ale je za tým oveľa viac.“

Pri prechádzke ulicou či aj nakupovaní v obchode sa žiadna žena nevyhne pohľadu zvedavých mužských očí. Kam smerujú teda naše pohľady najčastejšie? Podľa odborníčky si vás najskôr zhodnotia ako celok, pričom sa zamerajú hlavne na zadok a boky. Zhodnotia tak ,či ste vhodný objekt na materstvo. To zdedili ešte po jaskynných predkoch.

Nie každej z vás sa páčia pohľady mužov na ulici či kolegov v práci. Nič s tým však nespravíte. Pozreli sme sa na to, čo sa mužom páči na nežnejšom pohlaví. „Muži hľadajú ženy, ktoré sú krásne, mladé a vzbudzujú v nich pocit, že ich budú môcť chrániť,“ povedala psychologička a sexuologička Danica Caisová. Podľa nej muž hodnotí ženu najskôr komplexne a všíma si boky, pás, prsia, ale aj pokožku a celkovú vitalitu. „Zdedili sme to po jaskynných predkoch, muž posudzuje ženu a hodnotí jej vhodnosť na materstvo,“ dodala Caisová. Podľa odborníčky teda muž za pozeranie do výstrihu nemôže, je to proste inštinkt. Oči, vlasy a ďalšie detaily si všíma až po tom, keď ho žena zaujala ako celok.

Ako sa cítite po hádke s partnerom? Isto nie najlepšie, pokiaľ ide o psychickú pohodu, avšak negatívny vplyv sa môže o pár dní prejaviť aj na našom zdravotnom stave, nielen na psychike. Odborníci dokonca tvrdia, že konflikt, ktorý sa odohrá zo dňa na deň, môže mať trvalé dôsledky, ako na psychickú, tak i na fyzickú pohodu partnerov.